واقعه غدیر خم در بروجرد بازسازی شد

غدیر خم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هزار و پانصد شهید بروجرد : این مراسم با شرکت بیش از 500 نفر از بسیجیان و هنرمندان بسیجی بروجرد در قالب پنج کاروان حج الوداع از ساعت 14 روز عید همزمان با 122 نقطه از کشور در بروجرد برگزار شد.

اجرای واقعه غدیر خم برگرفته از روایات و اسناد مکتوب تاریخی با هدف یادآوری واقعه تاریخی غدیر خم و با بهره گیری از سبک ، ذوق و سلیقه هنری و ایجاد پیوند ارزشی بین ولایت اهل بیت (علیه السلام) بازسازی شد.

در این واقعه به سفر پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) در سال دهم هجرت برای انجام فریضه و تعلیم مراسم حج و حجه الوداع و معرفی جانشینی حضرت علی (علیه السلام) امام اول شیعیان از ناحیه خداوند متعال توسط رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) پرداخته شد.

قرائت خطبه غدیر از مهم ترین بخش های این مراسم بود که در این خطبه به نکاتی از جمله اعلان ولایت و امامت دوازده امام ، توجه اکید به مساله استمرار امامت ، هشدار نسبت به کار شکنی های منافقان ، معرفی ویژگی های دوستان و دشمنان اهل بیت (علیه السلام) و معرفی اجمالی حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف) و بیعت گرفتن از مردم اشاره شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی هزار و پانصد شهید بروجرد بازسازی واقعه تاریخی غدیر خم در بروجرد با استقبال گسترده مردم این شهر برگزار شد .

غدیر خم
غدیر خم
غدیر خم
غدیر خم
دسته بندی: