همایش ائمه جماعت مساجد بروجرد برگزار شد

همایش ائمه جماعت مساجد بروجرد برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای بروجرد : حجت الاسلام مجتبی بیرانوند امام جمعه اشترینان ظهر پنجشنبه در همایش مشترک ائمه جماعت ، هیئت امنای مساجد و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج با اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت : سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) فرصتی برای تبیین فضایل ، مناقب و رسالتی که بر دوش ایشان بوده است که آن را به معنای واقعی انجام  داده اند . وی با بیان این مطلب ادامه داد : دستگاه های متولی امر و مردم شهرستان بروجرد و اشترینان باید در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به عزاداری و سوگواری پرداخته و همه جا را سیاه پوش کنند .

بیرانوند با اشاره به روز جهانی مسجد در 30 مرداد ماه افزود : مسجد الاقصی در سال 1969 میلادی توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شده است که سازمان کنفرانس اسلامی به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران روز سی مرداد ماه را به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری کرده است.

حجت الاسلام بیرانوند تصریح کرد : همایش امروز با هدف بیان ظرفیتهای مساجد به عنوان پایگاهی مقدس در بروجرد هر ساله برگزار می شود . وی افزود : برگزاری این همایش ها فرصتی است تا آحاد مردم به جایگاه والای مساجد پی برده و از کارکردهای مختلف آنها مطلع و بهره مند شوند. امام جمعه اشترینان با بیان اینکه مردم در آبادانی مساجد از هیچ کوششی دریغ نمی کنند ، اظهار داشت : امروز بیداری اسلامی در منطقه اتفاق افتاده است و بیشتر جوانان به اسلام گرایش پیدا کرده اند. وی ادامه داد : ریشه گرایش جوانان به اسلام در مساجد نهفته است و بصیرت دهی علما و روحانیت در امر اقامه نماز و ترویج احکام اسلامی بی تاثیر نیست.

و نیز تصریح کرد: مسجد جایگاه والایی برای ایجاد وحدت و اخوت میان مسلمین دارد و دشمن به خوبی به این جایگاه پی برده است. وی با اشاره به تخریب 200 مسجد در جریان حملات رژیم صهیونیستی به سرزمینهای اشغالی عنوان کرد: مساجد از یک جایگاه والا در میان همه فرق و مذاهب اسلامی برخوردار هستند . وهمچنین مسجد مهمترین و اثرگذارترین مکان برای آموزش علوم مختلف دینی و اسلامی است. حجت الاسلام بیرانوند ادامه داد : در اسلام تعلیم و تربیت از یکدیگر جدا نیست و ارتقای تربیت دینی کشور تنها با رویکرد مسجد محوری امکان پذیر است.

هدف دشمن از براه انداختن جنگ عراق اختلاف افکنی میان شیعه و سنی است .

سرهنگ پاپی نژاد فرمانده سپاه ناحیه بروجرد نیز ظهر پنجشنبه در این همایش با اشاره به حملات گروهک تروریستی داعش در عراق  اظهار داشت : این روزها گروهی در عراق که در جرگه انسان جا نمی گیرند تحت عنوان مسلمان کارهایی را انجام می دهند که انسان های لائیک هم از انجام آن ابا دارند . وی افزود : پس از انتخابات برگزار شده در عراق و تشکیل حکومت اسلامی در این کشور ، نظام سلطه فکر نمی کرد مردم بتوانند حکومت اسلامی را در عراق پیاده کنند . فرمانده سپاه ناحیه بروجرد ادامه داد : لذا سعی کردند با غیر قانونی خواندن حکومت اسلامی در عراق آن را منحل کنند اما نتوانستند.

سرهنگ پاپی نژاد با بیان اینکه دشمنان گروهک تروریستی داعش در عراق را حمایت کردند تا بتوانند برخی از شهرهای عراق را به تصرف در آورد افزود: از اهداف دشمنان و این گروهک تروریستی این است که وانمود کنند بین شیعه و اهل تسنن اختلافات وسیعی وجود دارد.

فرمانده سپاه ناحیه بروجرد اظهار داشت: در گیر کردن جمهوری اسلامی ایران در ابعاد دولتی و مردمی از دیگر اهداف براه اندازی جنگ عراق است و اینگونه وانمود می کنند که ایران نیز در این بحران مشغول است.

وی با بیان اینکه برخی از سران دولتها می خواهند با دامن زدن به بحران عراق، امنیت را در این کشور به مخاطره بیندازند، افزود: باید تلاش کنیم تا مردم بدانند در عراق مرجعیت دینی با تمام توان مسائل عراق را رصد می کند و همه مردم این کشور در مقابله با گروه داعش بسیج شده اند.

وی تصریح کرد: تعلل امروز در پاکسازی برخی از شهرهای عراق به دلیل امنیت جان مردم است و با وجود مرجعیت دینی در عراق نیازی به دخالت ایران نیست.

فرمانده سپاه ناحیه بروجرد همچنین با اشاره به اهمیت مساجد و نقش آنها در ایجاد مودت و همدلی میان شیعه و اهل تسنن، بیان داشت: ائمه جماعات باید در سخنان خود به اهمیت وحدت و اخوت دینی میان شیعه و اهل تسنن اشاره کنند و وحدت در مساجد باید سرلوحه بسیجیان باشد.

وی یاد آور شد: اختلاف سلیقه های هرچند جزیی موجود نباید به گونه ای باشد که به اختلافات دامن بزند و موجب فاصله میان شیعه و اهل تسنن شود.

دسته بندی: